Csongrád Megye I. osztályú labdarúgó bajnokság 19. fordulójában március 17-én, hazai pályán játszott a Kinizsi, és egy nagyobb arányú vereségbe szaladt bele:
Szentesi Kinizsi – Szegedi VSE 1:6 (0:4)
A hazaiak gólját Bertók lőtte.
Annak ellenére, hogy a tavaszi bajnokság eddigi két mérkőzését megnyerte a Kinizsi, nem a legjobb előjelekkel vágtak, a bajnokság egyik legerősebb csapata elleni összecsapásnak: hat sérültjük volt. Ez meg is látszott a játékuk összképén. A meccs első felében eldőlt a mérkőzés, a második játékrészben már az is elég volt a csapatoknak, hogy „kibírják” a tényleg zord időjárást.
A SZVSE harmadik góljának története képekben:
A harmadik találat utáni gólöröm képei:
Egy szubjektív véleményt is megkockáztatok: nem biztos, hogy a bajnokságra törő SZVSE-t kell legyőzni a tabella közepén álló Kinizsinek. Jobb lett volna egy kicsit szorosabb eredmény, de a cseresorban is sérült játékosok voltak zömmel, így nem is lehetett jobb eredményt elérni.
A következő forduló sem lesz könnyebb: idegenben, Csongrád ellen játszik a Kurca-parti gárda.