Csongrád Hírek

Szüreti félmaraton és egy hosszúlépés

félmaraton

Az elmúlt egy hónapban egymást érik a futóversenyek Csongrádon, nem is kis távokkal. Szeptember 24-én a szüreti Káposztafőzőverseny másnapján idén már harmadik alkalommal volt a futóké a terep. Volt ovis futás, félmaraton, sőt családi jótékonysági futam is.

félmaraton

Hűvös idő várta a magányos sportág híveit a Dob utcában, ahonnan rajtolt valamennyi futam. Fél10-kor Cseri Gábor alpolgármester köszöntötte a résztvevőket, majd a legkisebbek vágtak neki a 400 méteres távnak. Ígéretes teljesítményt is nyújtott némelyik apróság, akik meglepően gyorsan tudták le a versenyszámot. Valamennyien befutóéremmel lettek gazdagabbak.

10 óra után rajtolt a két hosszú táv, a 21,6 km-es félmaraton és a több mint 11 km-es szüreti futam, majd egy óra múlva a családi futam, amelynek nevezési díjai jótékonysági célt szolgálnak: A Fogyatékkal Élők Nappali Intézményének ellátottjaira jó hatással van a vízi torna, a gyógyúszás, a vizes foglalkozások, ezeknek költségeire gyűjtöttek a szervezők.

Fotók:Hajdu Anikó, Koncz-Bisztricz Tamás