Szlovák bajnoki címeket szereztek a szentesi szenior úszók

A Szentesi Delfin ESC úszói az elmúlt napokban két nemzetközi úszóversenyen is öregbítették városuk hírnevét, úszóinak megbecsülését.

Szlovák Szenior Úszóbajnokság

Igló (Spisska Nova Ves) 2018. 04-07.

Magyarországot öt szenior úszó képviselte a Szlovák Rövid-pályás Országos Bajnokságon, melyet Iglón rendeztek. Nyílt bajnokság volt, a szlovákok mellett voltak cseh, osztrák, izraeli, német úszók is. A Szentesi Delfin ESC úszói közül Melkuhn Dezső és Pólyáné Téli Éva vett részt a rendezvényen.

Eredményeik:

Melkuhn Dezső: Szlovák bajnok: 800 méteres gyorsúszás (Új magyar korosztályos országos csúccsal), 200 gyors, 100 vegyes, 100 gyors

Pólyáné Téli Éva: Szlovák bajnoki cím: 50 mell, 100 mell, 50 pille, 100 vegyes, 100 hát

Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny

Budapest, 2018. 04. 14-15.

A Tüske uszoda adott helyet a Duna Kupának, melyet a Közép-Európa szenior úszócsapatai számára írtak ki. A rendező rendhagyó módon nem budapesti egyesület volt, hanem a Bácsvíz-KVSC vállalta magára ezt a nem kis feladatot. A Szentesi Delfin ESC mindössze 10 fős csapatával 52 csapat közül az 5. helyen végzett. 20 alkalommal állt a dobogó legmagasabb fokán szentesi szenior úszó. Ismét új országos csúcsok is születtek a Kurca-parti úszóktól. Melkuhn Dezső 400 gyorson és 200 pillén úszott jobbat az előző csúcsnál, s a 4×100 MIX gyorsváltó a VI. korcsoportban a Virágos Éva, Melkuhn Dezső, Bocskay Zsófia és Dr. Borzi Miklós összeállítású váltó megjavította az eddigi legjobb eredményt.

Melkuhn Dezső: 1. hely 400 gyors (Új OCS), 200 pille  (új OCS), 100 pille, 200 vegyes, 200 gyors, 100 gyors

Berezvainé Virágos Éva: 1. hely 200 gyors, 400 gyors, 50 hát, 100 gyors, 2. hely 200 vegyes, 200 hát

Kiss Csaba: 2. hely 400 gyors, 4. hely 100 hát

Nyéki Anikó: 4. hely 200 gyors, 6. hely 100 pille, 7. hely 50 gyors, 8. hely 50 pille