Kiemelt hírek Szentes

Színvonalas szavalóverseny a Klauzálban

A Szentesi Klauzál Gábor Általános Iskolában április 18-án rendezték meg a 21 éves múltra visszatekintő Petőfi-szavalóverseny felső tagozatos megyei döntőjét.

A verseny résztvevőit a fő szervező, Keresztesné Farkas Erzsébet Ibolya tanárnő köszöntötte, majd a Horváth Mihály Gimnázium irodalmi-drámai tagozatának 10. D osztályosai két, remekül előadott dallal igyekeztek oldani a versenyzők feszültebb hangulatát:

 

A versenyt Dévay István, a rendező iskola igazgatója nyitotta meg, aki maga is magyar szakos tanár lévén a versek szeretetéről, érzelmi hatásairól mondta el gondolatait.

A megméretésre Csongrád megye 30 általános iskolájának 44 legjobb versmondója érkezett, akik már a területi döntőkön a legjobbak voltak. Ez utóbbi meglátszott a megyei döntő színvonalán is…

 

 

A 2018. évi felső tagozatos Csongrád megyei Petőfi Szavalóverseny eredményei:

5-6. évfolyam:

Zsűri tagok:

Madácsi Ágota (középiskolai tanár) Karikóné Puskás Gabriella (általános iskola tanár) és Bíró-Szabó Ágnes (könyvtáros)

  1. Gyimesi Eszter – Szeged, Tabán Ált. Isk. és AMI – felk.: Földiné Csikós Erika
  2. Hekkel Zita – Csongrád, Batsányi János Gimn. – Kissné Kocsis Mariann
  3. Maczelka Barnabás -Csanádpalotai Dér István Ált. Isk. – Ádókné Debreczeni Ilona
  4. Bak Ádám – Szeged, Tarjáni Kéttannyelvű Ált. Isk. – Szilágyi-Ötvös Mónika
  5. Szirmai Marcell – Szeged, Tisza-parti Ált. Isk. – Balázsné Szelezsán Mária
  6. Sárközy Nimród – Szentes, Szent Erzsébet at. Ált. Isk. és Óvoda – Ráfiné Gáspár Annamária
  7. Varga Zsombor – Makó, Kálvin Téri Ref. Ált. Isk. – Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna

7-8. évfolyam:

Zsűri: Szurmik Zoltán, Berényi Katalin és Molnár Szilvia – középiskolai magyar szakos tanárok

Eredmények:

1-1. Rigó Albert – Szeged, Tarjáni Kéttannyelvű Ált. Isk. – Lakatos Zsuzsanna és Lantos Barnabás – Hmvhelyi Bethlen Gábor Ref. Gimn. – Szabó Ildikó

2. Nagy Lídia – Hmvhelyi Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Isk. – Szabó Tamásné

3-3. Szekeres Eszter – Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimn. – Róth Márton és Jernei Richárd – Algyői Fehér Ignác Ált. Isk.

4. Gyimesi Zsófia – Szeged, Tabán Ált. Isk. – Földiné Csikós Erika

5. Galgóczi Kevin – Makói Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Isk. Almási Tagintézménye

Vélemény, hozzászólás?