Csongrád Hírek Sport Szentes

Már 21. alkalommal futottak át a gáton

g-átfutás

A szeptember már nem telhet el Szentes-Csongrád „G”-átfutás nélkül: idén 21. alkalommal várták a futás szerelmeseit, hogy nekivágjanak a két város közötti távnak. A verseny nevében a kötőjel a hagyományok alapján a két város kapcsolatát is jelképezi, hiszen a Tisza és gátja nem elválasztja, hanem inkább összeköti Szentes és Csongrádot. Idén is közös szervezéssel és rendezéssel, minél több támogató bevonásával igyekeztek színvonalassá tenni a szervezők a versenyt a résztvevők számára.

Ragyogó idő várta az indulókat szeptember 16-án, korán reggel már mindkét városban bemelegítették a helyszínt, óvodások versenyeztek 350 méteres távon, természetesen többen is szülői segítséggel. Mindenki befutó érmet kapott, majd a legjobbak még egy csillogóbbat is átvehettek.

10 órakor rajtoltak a rövid táv résztvevői, nekik mintegy 8 kilométert kellett megtenniük, a többieket 10 perccel később indította el dr. Demeter Attila, Szentes város alpolgármestere a szentesi Pusztai László Sporttelepről. Előttük több mint 14 kilométeres táv volt. Idén 9 korcsoportban több százan döntöttek úgy, hogy futva leküzdik a két város közötti távolságot, nemzetközi volt a mezőny, Csongrád lengyel testvérvárosából is érkeztek résztvevők, de az ország minden tájáról jött futó a 21. Szentes-Csongrád „G”-átfutásra.

A versenyzők között igazi harcosokat is láthattunk a befutóban, akik minden erejüket összeszedve, a kimerültséggel harcolva lépték át a célvonalat. Volt, aki bemelegítésként átfutott Csongrádról Szentesre, így indult neki a távnak. Több babakocsis futó is volt, a kocsiban ülő versenyző békésen szunyókált a verseny ideje alatt. Fair play-ből is remekül vizsgáztak a futók, hiszen segítséget nyújtottak egymásnak, ha azt látták, rosszul van egy társuk.

A futók elmondása szerint a rövid táv most megerőltetőbb volt a korábbi évekhez képest, hiszen majdnem két kilométerrel hosszabb utat kellett megtenni, és hirtelen melegedett a levegő, ami megviselte őket.

Rövid távon férfiak közül Gajda Gábor ért elsőként célba, második  – megőrizve tavalyi ezüstérmét – Őze Csanád, míg harmadik Komár Csaba Martin lett. Hölgyek között Őze Virág végzett az első helyen – ő tavalyi eredményéhez képest két helyet javított –, Kovács Fruzsina Dóra és Sipos Helga előtt.

Hosszú távon Labádi Zoltán győzött, 55:37 perc alatt téve meg a 14,5 kilométeres távot, több mint egy perccel megelőzve a tavalyi győztes Szaszkó Dominikot, harmadikként pedig Nagy Sándor futott be a célba. Hölgyek között Dósai-Molnár Szilvia végzett az első helyen,1:03:29-es időeredménnyel, mögötte ért célba Tábori Lilla és Bánvölgyi Petra.

A legidősebb versenyző hölgyek között Dombóvári Ilona, férfiak között pedig Petrity Rudolf volt.

A díjakat Bedő Tamás, Csongrád város polgármestere, Kovács János, szentesi önkormányzati képviselő, Cseri Gábor csongrádi alpolgármester, dr. Szabó István, a Honvéd Rákóczi Sportegyesület elnöke, valamint Szremkó Krisztina, sokszoros magyar bajnok vízilabdázó.

Jövőre Csongrádról indul a mezőny és Szentesen várják a befutókat a 22. „G”-átfutáson.