Kiemelt hírek Szentes

Koszta festőverseny – Koszta városában

A Szentesi Koszta József Általános Iskola április 10-én rendezte meg, a közel két évtizedes múltra visszatekintő Koszta Festőversenyt. A térség 7 általános iskolájából mintegy 150 diák vállalkozott arra, hogy a szentesi Kossuth díjas festőművész, Koszta József hitvallásának megfelelve, a festészet eszközeivel örökítse meg a természetet.

Az idén a vetélkedés témája a csendélet volt: 9 tanteremben, a korosztályoknak megfelelő, 18 -féle beállításokat készítettek a szaktanárok, ezt kellett megfesteni a “művész-palántáknak”.

A színes alkotások – 2×45 percben – készülhettek pasztellkrétával, akvarellel, vagy akár vegyes technikával. Az elkészült műveket maguk az alkotók helyezték el az iskola tornatermének két párhuzamos falán, és már ez önmagában nagyon látványos volt.

A Mihály Eszter, Chikán Gabriella, Csernus Mariann és Szél Anna alkotta zsűri egyhangú véleménye szerint az idén is nagyon színvonalas képek kerültek a „falra”. Különösen a felső tagozatosoknál lehetett észrevenni, hogy nagy magabiztossággal és jól bánnak a festékkel, határozott ecsetvonásokkal képesek a festményeket elkészíteni.

Az eredmények:

I.korcsoport 1-2. osztály

1.hely Fekete Laura/Fábiánsebestyén,Arany János ÁMK/

  1. hely Pengő Netti /Szentesi Koszta József Általános Iskola/
  2. hely Sipos Adél / Kiss Bálint Református Általános Iskola/

Különdíj Horváth Anna /Szentesi Koszta József Általános Iskola/

II. korcsoport 3-4. osztály

  1. hely Gyerkó Anna /Szentesi Koszta József Általános Iskola/
  2. Szabó Andor / Fábiánsebestyén Arany János ÁMK/
  3. hely Labát Vivien /Szentesi Koszta József Általános Iskola/

Különdíj Szabics Anna /Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola/

 

III. korcsoport 5-6. osztály

1.hely Pataki Lili /Kiss Bálint Református Általános Iskola/

2. hely Őze Virág /Kiss Bálint Református Általános Iskola/

3. hely Farsang Fanni /Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola/

Különdíj Tóth Virág / Fábiánsebestyén Arany János ÁMK/

IV. korcsoport 7-8. osztály

1.hely Dömsödi Anna /Szentesi Koszta József Általános Iskola/

2. hely Nagy Dorka /Kiss Bálint Református Általános Iskola/

3. hely Szarka Boglárka /Fábiánsebestyén Arany János ÁMK/

Különdíj Dávid Lora /Szentesi Koszta József Általános Iskola/

navigate_before
navigate_next

Külön köszönet Szólláthné Sárközi Sarolta tanárnőnek  a finom almás lepényért, melyet minden versenyző megkóstolhatott az alkotást követően, valamint Kolláth Edit és Csorba Ildikó tanárnőknek a fáradhatatlan szervező munkájukért.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?