Csongrád Hírek Sport

Érmes hétvége a csongrádi poseidonos úszóknak

Hatodik alkalommal rendezte meg a Magyar Úszó Szövetség Debrecenben a Delfin Országos Bajnokságot. A népes mezőnyben összesen 64 klub tudta teljesíteni az induláshoz szükséges szintidőket. Csongrádról két úszó képviselte a Poseidon Úszó Egyesületet: Baranyai Dániel és Hajduch Dávid. Az egész éves munka meghozta gyümölcsét hiszen önmagukhoz képest is sokat javultak. Dani két második helyet szerzett 100 és 200 m mellen, két negyediket 200 m vegyesen és 100 m gyorson és egy ötödik helyet 50 m mellen, míg Dávid az 55. és a 45. helyen végzett 100 és 200 m háton az erős mezőnyben. Pontversenyben a 22. helyen végzett a csapat.

A delfin korosztályú úszók után a gyermek korosztályúak országos bajnoksága következett, melyet Kecskeméten rendeztek meg. Ezen a versenyen három úszó tudta teljesíteni a kiírt szintidőt. Itt is mind a hárman egyéni legjobb időket vagy jobbat úszva értek célba. Árvai Máté és Szántó Fanni 100 és 200 mellen indulhatott, míg Pető Bence négy versenyszámban állt a rajtkőre. Bence a délutáni döntőkben is részt vett, hiszen az ország legjobb úszói közé úszta be magát, ahol a 100 m pillangón a negyedik, 200 m mellen az ötödik, 200 m pillangón a hatodik és 200 m vegyesen a második helyen ért célba. Edzőjük: Fábián Vince.