Hírek Kiemelt hírek Szentes

Diákok animációs versenye

A hagyományoknak megfelelően ebben a tanévben is megrendezték Szentesi Koszta József Általános Iskolában az Animációs rajz- és számítástechnikai verseny. A november 28-án tartott versenyen három korcsoportban és 2-3 fős csapatokban dolgoztak a gyerekek.

Korcsoportonként a következő témákat lehetett feldolgozni

  1. korcsoport (3-4. osztály): mesék.
  2. korcsoport (5-6. osztály): történetek, legendák magyar történelmi személyek életéből vagy világtörténelmi legendák.

3. korcsoport (7-8. osztály): bármely tananyaghoz kapcsolódó animáció vagy művészettörténetből vett anekdota.

A verseny előzetes feladata az volt, hogy tervezzék meg a gyerekek az általuk választott mese, történet szereplőinek alakját környezetével, A/4-es lap(ok)on, tetszőleges színes technikával. A versenyre közel száz gyermek jelentkezett és az előbírás után 96 diák, azaz 32 csapat kapott meghívót a vetélkedőre.

A verseny során a történeteket rajzlapon fázisonként rajzolták meg saját rajzi eszközükkel, párhuzamosan a számítógépen az Imagine LogoMotion program segítségével mozgó képsorokká alakultak a történetek.

Képek  a versenyről:

navigate_before
navigate_next

 

Az értékelésnél a bírálók egyenlően pontozták a rajzi megjelenítést és a számítógépes kivitelt. Köszönet illeti a Szelesné Mohácsi Évát, Mihály Esztert és Kis-Rácz Antalnét a verseny zsűrizéséért.

Eredmények:

3-4. évfolyam:

  1. Tóth Nova, Pataki Jázmin, Hékédi Zsófia (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és AMI) F.k.: Hercz Szilvia
  2. Szécsényi Nóra, Kókai Csenge, Szabó Ádám, Keresztes Dávid (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola) F.K.: Luczáné Kenyeres Mónika
  3. Bozó Bíborka, Nagy Zsuzsanna, Mészáros Lili (Szentesi Koszta J. Ált. Iskola) F.k.: Seres Katalin

5-6. évfolyam:

  1. Bihari Regina, Pap Marcell, Baráth Dorina (Szegvári Forray Máté Általános Iskola és AMI) F.k.: Tóthné Nóbik Mariann, Jeneiné Lucz Mária
  2. Víg Hanna, Lackó Kata, Mácsai Márk (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és AMI) F.k.: Víghné Csentes Ildikó, Hercz Szilvia, Virágos Zoltán
  3. Jancsó Enikő, Miszlai Fanni, Tóth Virág (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és AMI) F.k.: Hercz Szilvia, Víghné Csentes Ildikó

7-8. évfolyam:

  1. Szatmári Kamilla, Szűcs Amina, Süli Viktória (Szegvári Forray Máté Általános Iskola és AMI) F.k.: Tóthné Nóbik Mariann, Jeneiné Lucz Mária
  2. Dénes Lili, Gere Szabolcs, Tyityán Zorka (Szentesi Koszta József Általános Iskola) F.k.: Kolláth Edit, Lucza László
  3. Gazsi Adél, Helfer Szofi, Nagy Flóra (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és AMI) F.k.: Hercz Szilvia, Víghné Csentes Ildikó, Virágos Zoltán

A gyerekeket felkészítői, illetve a verseny lebonyolításában segítettek: Csernákné Kiss Ildikó, Dezső Ibolya, Urbancsok Győző, Sprok János, Rónyai Éva, Szabó Mariann, Papp Sándor, Pólya Sándor, Geráné Révész Gabriella, Oltyán Gyula, Oroszi Szilvia, Vincze Gabriella, Marcsó Katalin, Szabóné Borbás Edit, Szolláthné Sárközi Sarolta, Szeri Tamás.

A versenyt a MetalCom Rt, Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ, a Graph-Art Kft és a Tappancs, Tudorka magazinok kiadója támogatta.

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?