Kiemelt hírek Sport Szentes

Delfin sikerek külföldön – medencében és nyílt vizeken

Az elmúlt időszakban sem pihentek a Szentesi Delfin ESC versenyzői. Hazai versenyek híján, külföldön gyűjtögették az érmeket és kupákat.

Szerbia nyílt vízben rendezett versenyei

A 80 éves Melkuhn Dezső, aki a szlovénia Kranjban két számban is Európa bajnoki címet szerzett, a nyár folyamán különösen aktív volt a nyílt vizekben rendezett versenyeken. Szerbiában már évek óta megrendezik azt a versenysorozatot, melyet különböző folyókban és tavakban tartanak hétről hétre. Az évad végén a legeredményesebb úszót kupával díjazzák. Ez évben is Melkuhn Dezső érdemelte ki a legjobbnak járó kupát, annak ellenére, hogy az országos bajnokság és egyéb medencében rendezett úszóversenyek miatt nem tudott minden rendezvényen elindulni. Minden alkalommal, amikor vízbe szállt, magasan első volt nemcsak a saját korosztályában, de a fiatalok közül sem sokan tudtak előtte célba érni.

Zsolna (Zilina) – VI. Nemzetközi Masters Kupa

A szlovák úszók mellett osztrák, lengyel, cseh és magyar versenyzők részvételével rendezte meg immár 6. alkalommal a PSK Zilina népszerű és jó hangulatú versenyét. Magyarországot 3 egyesület képviselte, köztük a Szentesi Delfin ESC versenyzője, Pólyáné Téli Éva. Hat számban állt rajthoz – 50 mell, 100 mell, 50 pille, 100 pille, 50 hát, 200 vegyes – valamennyiben az első helyen végzett.

Resica (Resita) – Ioan Schuster nemzetközi emlékverseny

A Resita 07 Úszó Sportklub a már megszokott vendégszeretettel látta vendégül a romániai, szerbiai és magyar úszócsapatokat a felújított olimpiai uszodában. Magyarországot a Debreceni Szenior Úszóklub, a Csongrádi Szabadidősport Club, Pécsi ANK és a Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club versenyzői képviselték.

Eredmények:

Szentesi Delfin ESC

Pólyáné Téli Éva 1. hely 50 pille, 100 pille, 200 vegyes, 50 mell, 100 mell, 50 hát és 50 gyors

Pólya Sándor: 3. hely 50 mell

Csongrádi Szabadidősport Club

Palásti Anna: 1. hely 200 vegyes, 100 hát, 50 pille, 100 mell, 2. hely 100 gyors, 50 mell, 400 gyors, 50 gyors

Eszenyi László: 1. hely 100 hát