Hírek Kiemelt hírek Sport Szentes

36 rövid pályás bajnoki címet szereztek a szentesi szenior úszók

Február utolsó hétvégéjén a százhalombattai uszoda adott otthont a szenior úszók rövid pályás országos bajnokságának. A verseny színvonalára jellemző, hogy ez alkalommal 62 korosztályos egyéni- és 13 váltócsúcs dőlt meg.

Az országos csúcsot úszók között ezúttal is szerepeltek szentesiek, Melkuhn Dezső (XII. kcs.) 400 gyorson és 200 pillangón, Berezvainé Virágos Éva (VIII. kcs)  400 gyorson úsztak gyorsabban, mint eddig bárki a korosztályukban. A verseny során vehette át Melkuhn Dezső az „Örökös bajnok” címet.

 

32 egyéni és 4 váltó bajnoki címmel a Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club úszói ismét nagyon szép eredményt értek el:

Berezvainé Virágos Éva: Bajnok: 400 gyors (új OCS), 100 hát, 200 gyors, 50 hát, 50 gyors, 100 vegyes, 200 hát, 2.hely 100 gyors, 200 vegyes

Melkuhn Dezső: Bajnok: 400 gyors (új OCS), 200 pille (új OCS), 100 gyors, 200 gyors, 100 pille, 2. hely 200 hát

Bertényi Mária: Bajnok: 400 gyors, 100 gyors, 50 mell, 200 gyors, 50 gyors, 2.hely 200 mell, 100 mell

Bocskay Zsófi: Bajnok: 50 pille, 200 vegyes, 100 pille, 2. hely 100 gyors, 3. hely 400 gyors, 100 vegyes

Dr. Venczel Kincső: Bajnok: 100 hát, 200 vegyes, 200 pille

Pólyáné Téli Éva: Bajnok: 50 mell, 100 mell, 200 mell

Dr. Borzi Miklós: Bajnok: 400 gyors, 200 gyors, 2. hely 100 gyors, 50 gyors

Felvégi Zsuzsanna: Bajnok: 200 gyors, 400 gyors, 3. hely 50 pille, 50 hát, 100 pille, 50 gyors, 100 vegyes, 4.hely 100 mell, 5. hely 50 mell

Lukátsy Katalin: Bajnok: 50 mell, 100 mell, 2. hely 100 hát, 3. hely 50 hát

Debreczeni Beáta: 2. hely 200 vegyes, 200 pille, 200 mell, 3. hely 50 mell, 4. hely 100 hát

Szabó Imre: 2. hely 50 mell, 5. hely 200 mell, 9. hely 50 pille

Bodnár Istvánné: 2. hely 50 mell

Rozgonyi Eszter: 3. hely 50 mell, 4. hely 100 gyors, 200 vegyes, 5. hely 50 pille

Nyéki Anikó: 3. hely 100 pille, 6. hely 50 gyors, 8. hely 50 pille, 100 gyors

Takács Sándor: 5. hely 100 mell, 6. hely 50 mell, 8. hely 50 pille

Molnár Péter: 6. hely 50 mell

 

 

Váltók:

4×50 m Mix vegyes váltó

  1. kcs 4. hely Szentes (Takács Sándor, Szabó Imre, Venczel Kincső, Felvégi Zsuzsanna)

6. kcs. Bajnok Szentes (Melkuhn Dezső, Bertényi Mária, Bocskay Zsófia, Borzi Miklós)

4×50 m női gyorsváltó

  1. kcs 3. hely Szentes (Rozgonyi Eszter, Debreczeni Beáta, Felvégi Zsuzsanna, Venczel Kincső)
  2. kcs Bajnok Szentes (Bocskay Zsófia, Bertény Mária, Lukátsy Katalin, Bodnár Istvánné)

4×50 m férfi gyorsváltó

  1. kcs 4. hely Szentes (Takács Sándor, Melkuhn Dezső, Szabó Imre, Borzi Miklós)

4x 50 m MIX gyorsváltó

  1. kcs 4. hely Szentes (Nyéki Anikó, Felvégi Zsuzsanna, Takács Sándor, Molnár Péter)
  2. kcs Bajnok Szentes (Borzi Miklós, Virágos Éva, Melkuhn Dezső, Bertényi Mária)

4×50 m férfi vegyes váltó

  1. kcs 4. hely Szentes (Takács Sándor, Molnár Péter, Melkuhn Dezső, Borzi Miklós)

4×50 m női vegyes váltó

VI.kcs Bajnok Szentes (Nyéki Anikó, Bertényi Mária, Bocskay Zsófia, Lukátsy Katalin)

 

 

 

(Pólyáné Téli Éva)

 

 

 

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?