Kiemelt hírek Térség

Népdaléneklési verseny Fábiánban

A Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola március 22-én rendezte meg az „Énekeljünk, énekeljünk” Kistérségi Népdaléneklési versenyt, amelyen 8 intézmény 70 tanulója vett részt.

A rendezvényt és a településre érkezett vendégeket köszöntötte dr. Kós György, a község polgármestere, majd Faragó M. Ferenc, a házigazda iskola igazgatója nyitotta meg a versenyt.  A megnyitón résztvevők közösen elénekelték a Tavaszi szél vizet áraszt című népdalt, amely csodásan zengett.

 

 

Mélykútiné Németh Kornélia, fő szervező ismertette a verseny lebonyolítását, és bemutatta a zsűri tagjait:

Alsós zsűri:

Kocsis Györgyi, Mihály Béláné és Dóczi Jusztina

Felsős zsűri:

Nagy János, Takács Pálné és Bánvölgyi-Geréby Dóra.

Hogy milyen is volt a verseny, azt legjobban és legszebben az egyik zsűritag, Dóczi Jusztina fogalmazta meg: „Szebbnél, szebb népdalokat hoztak, amolyan gyémánt szerű csomagolásban. Szívem szerint minden gyermeknek a legelső helyezést adtam volna. Igazi ünnep volt tegnap délután Fábiánsebestyénben az Arany János Általános Iskolában…”

Az eredmények:

1-2. évfolyam:

Szóló:

  1. Kalapos Szonja
  2. Őze Dániel
  3. Süle Bóroka

Csoportos kategória (két harmadik):

  1. Bullás Zsófia, Grániscz Linett, Kis Renáta Lolita, Oláh Veronika Sára
  2. Szabó Anett Zorka, Szabó Zsófia
  3. Nacsa Léna, Koszorús Lili Flóra, Fodor Bodza, Papp Janka

 

3-4. évfolyam:

Szóló (két első):

  1. Kardos Júlia Lujza
  2. Misku Péter
  3. Sinóros-Szabó Zoltán

Csoportos kategória:

  1. Birkás Boglárka, Nagy Míra (Szent Erzsébet Kat. Ált. Isk.)
  2. Kerekes Lilla, Kerekes Hanna, Bullás Nóra, Huszka Panna(Deák F. Ált. isk.)
  3. Varjú Mariann, Balogh Regina, Ponicsán Borsika, Mészáros Emília (Derekegyház- Koszta)

5-6. évfolyam:

  1. Janó Szegi Eszter
  2. Bíró Virág (Fábiánsebestyén)
  3. Veres Orsolya (Deák F. Ált. isk.)

Különdíjas:

Voloscsuk Kitt (Nagymágocs)

Csoportos kategória:

  1. Janó Szegi Eszter, Nagyiván Jázmin, Sebesy Gréta és Szobota Léna (Deák F. Ált. isk.)
  2. Szabó Aliz, Koncz Réka Katalin, Laczkó Kata (Fábiánsebestyén)

7-8. évfolyam:

  1. Lakatos Laura Blanka (Lajtha László AMI)
  2. Gerendi Anna (Lajtha László AMI)
  3. Papp Eszter (Koszta J. Ált. Isk.)

Különdíjas: Koncz Réka Katalin (Lajtha László AMI)

Csoportos kategória:

1.Lakatos Laura Blanka, Gerendi Anna, Koncz Réka Katalin (Lajtha László AMI)

 

 

Minden résztvevő Emléklapot, és Nyíri Dánielné ékszerész, a Népművészet Ifjú Mesterének meglepetés ajándékát kapta  meg, a helyezettek Oklevelet és jutalom-könyvet kaptak.

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?